Projekta „Latvijas skolas soma”   aktualitātes (15.03.2022.)

Darbu turpina projekts” Latvijas skolas soma” un tā ietvaros arī šī mācību gada 2.semestrī  skolēni jau ir paguvuši apmeklēt dažus pasākumus gan klātienē, gan attālināti.

Janvārī pamatskolas klasēm tika piedāvāta dokumentālā filma ” Mūsu barikāžu laiks”, kuru skolēni noskatījās barikāžu atcerei veltītajās klases stundās.

Sagaidot Starprtautisko Sieviešu dienu, 8. martu, skolā viesojās Sveču meistardarbnīca, kurā skolēni tika iepazīstināti ar sveču liešanas vēsturi un arī paši varēja izliet un nokrāsot sveces, kuras kā dāvanu pasniegt savām māmiņām un vecmāmiņām pavasara svētkos.

9. un 22. martā skolā viesojas Rēzeknes teātris „Joriks”  ar izrādi „Alvas zaldātiņš”. Šo izrādi noskatīsies  visi sākumskolas klašu skolēni.

Pieminot komunistiskā genocīda upurus  un 1949. gada 25. marta notikumus, 6.a un 7. a klases skolēni  dosies uz Latgales Kultūrvēstures muzeju un piedalīsies muzejpedagoģiskajā programmā „Dzied circenītis aizkrāsnē”.

 Par godu LR Neatkarības atjaunošanas dienai, ko svinam 4. maijā kā savas valsts otro dzimšanas dienu, 27. aprīlī pamatskolas klašu skolēni  tiks aicināti uz koncertu  „Es mīlu tevi, Latvija!” , ko piedāvā koncerta organizatori Jānis Ķirsis un Rūta Dūduma. Koncertā uzstāsies TV šova X-Faktors uzvarētāja Grēta Grantiņa un Eirovīzijas dalībnieks Justs Sirmais. Tas būs izzinošs, muzikāls koncertstāsts par Tautas atmodu , dziesmoto revolūciju un tām mūsu valsts vēstures lappusēm, ar kurām jāiepazīstas katram.

Daudz jauku iespaidu un jaunu atklājumu vēlot, projekta „Latvijas skolas soma” koordinatore V. Laizāne

Kopā ar klasi uz filmu (25.10.2021.)

    6. oktobrī Rēzeknes 6. pamatskolas 6. un 7. klašu skolēni projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros   Latgales vēstniecībā „GORS” noskatījās  režisores Daces Pūces debijas spēlfilmu „Bedre”, kas jau saņēmusi atzinību vairākos  starptautiskos konofestivālos.

    Filmas stāsts par desmitgadīgo  Markusu dziļi aizkustināja  arī mūsu skolas jaunos skatītājus. Pēc filmas noskatīšanās skolēni atzina, ka šī filma lika aizdomāties par to , ka „man ir ļoti laba dzīve, bet ir daudz arī tādu ģimeņu, kur bērniem ir ļoti grūti dzīvot” , ka „manas problēmas, salīdzinājumā ar Markusa problēmām, ir ļoti mazas”.Daži bērni raksta , ka viņi apbrīno filmas galveno varoni Markusu par to, ka viņš, „ neskatoties ne uz ko, nodarbojās ar sev intertesantu lietu un radīja tik skaistu vitrāžu”, ka ,„ neskatoties uz Emīlijas mammas slikto attieksmi , Markuss izglāba viņai dzīvību”.

      Daudzi no bērniem atzīst, ka ļoti reti ir skatījušies latviešu filmas un ka šī filma viņus patīkami pārsteigusi. „Es ļoti priecājos, ka redzēju šo filmu, jo tā man lika aizdomāties par dzīvi, par bērniem, kas aug bez vecākiem”. Daži raksta , ka vēlētos redzēt šīs filmas notikumu turpinājumu un to, kā izveidosies Markusa dzīve nākotnē.

Paldies iniciatīvai „Latvijas skolas soma” par to, ka bērniem ir šī iespēja iepazīt latviešu jaunākās filmas, jo daudziem tā ir atklāsme.

                                                                                V.Laizāne, „Latvijas skolas soma” koordinatore

Izmaiņas projekta “Latvijas skolas soma” piedāvātajos pasākumos, ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus

Sakarā ar  to, ka klātienes pasākumi nav iespējami, sākumskolas klasēm ( 1. -4. kl. ) tiks piedāvāta jaunā Mārtiņa Brauna rokopera “Mauglis”, ko skolēni varēs noskatīties attālināti  klases audzinātāju izvēlētā laikā.

Izmaiņas projekta “Latvijas skolas soma” piedāvātajos pasākumos, ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus

Sakarā ar  to, ka klātienes pasākumi nav iespējami, sākumskolas klasēm ( 1. -4. kl. ) tiks piedāvāta jaunā Mārtiņa Brauna rokopera “Mauglis”, ko skolēni varēs noskatīties attālināti  klases audzinātāju izvēlētā laikā.

Iniciatīva “Latvijas skolas soma” turpina darbu (01.09.2021.)

Arī šajā mācību gadā kultūras norises tiek piedāvātas gan klātienes (skolā vai kultūras iestādē), gan digitālā (ieraksta vai tiešsaistes) formātā.

Kultūras norises papildina citas skolā izmantotās mācību metodes un sekmē mācību satura apguvi, sniedzot valsts apmaksātu iespēju regulāri iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes mūzikā, teātrī, dejā, cirkā, vizuālajā mākslā, kino, arhitektūrā, dizainā, materiālajā un nemateriālajā kultūras mantojumā, literatūrā un grāmatniecībā.

Vairākas klases šajā mācību gadā  jau ir izmantojušas piedāvāto iespēju un apmeklējušas dažādus pasākumus:

2. klašu skolēni kopā ar klašu audzinātājām un skolas bibliotekāri Jekaterinu Moisejevu mūsu skolā tikās ar bērnu grāmatu autori Luīzi Pastori.

3.a un 4. b klase jau paviesojās Latgales Kultūrvēstures muzejā un piedalījās muzejpedagoģiskajās programmās “Zemes dzīļu noslēpumi” un “ Senā skola”.

2. klases gatavojas iepazīties ar to,”Kā top maize?”

5. klašu  un 6.c klases skolēni apmeklēja Rēzeknes teātri “Joriks” un noskatījās izrādi “Cauruļzobis vienīgais”.

Daudzas klases (6.a, 6.b, 7.a, 7.b, 7.c, 8.a, 8.c, 9.a un 9.b ) apmeklēja kinoseansus Latgales koncertzālē “GORS” un noskatījās jaunākās latviešu filmas “Tizlenes” un “Bedre”.

Sagaidot Lāčplēša dienu, 3. un 4. klašu skolēniem tiks piedāvātas Sveču darbnīcas nodarbības, bet 5.-9. klašu skolēniem būs iespēja digitāli noskatīties Rūtas Dūdumas Ķirses un Jāņa Kirša sagatavoto koncertlekciju “11. novembris- Lāčplēša diena”.