Programmas „Latvijas skolas soma” 10. semestris

Arī  2022./2023.m.g. 2. semestrī  projekts „Latvijas skolas soma” turpina savu darbu. Tas ir jau 10.semestris, kopš šīs programmas ietvaros katram skolēnam ir dota iespēja piedzīvot kādu kultūras vai izzinošu pasākumu.

Arī 2023. gadā dažas klases jau ir apmeklējušas projekta apmaksātus pasākumus.

Janvārī 8.b klase kopā ar klases audzinātāju Mariju Kupruku  apmeklēja Latgales Kultūrvēstures muzeju, lai piedalītos muzejpedagoģiskajā programmā „1991.gads- barikāžu laiks”.

                                                                   8.b klases skolniece Jūlija Višņakova raksta:

„Mūsu klasei ļoti patika šis gājiens uz muzeju. Mēs sēdējām pie ugunskura, dzērām karstu tēju un domās it kā pārcēlāmies uz to laiku, kad Rīgas centrā cilvēki bija pulcējušies uz barikādēm. Pēc tam mēs atbildējām uz viktorīnas jautājumiem , kas ļāva mums saglabāt daļiņu no šīm zināšanām mūsu sirdīs un dvēselēs.”

„Es uzzināju nedaudz vairāk par barikādēm,kā arī par to, kas tajā laikā notika musu pilsētā Rēzeknē.”

                                                                Jekaterina Burova 8. B

 Februāra sākumā skolā  viesojās Ventspils stikla pūtēji un gan sākumskolas, gan pamatskolas skolēniem bija iespēja iepazīties ar stikla ražošanas un apstrādes veidiem un formām.  Meistari veica paraugdemonstrējumus stikla figūriņu veidošanā. Dažiem drosmīgajiem tika dota iespēja pašiem izmēģināt prasmes stikla bumbiņu izpūšanā. Nodarbības vadītāji uzdeva arī jautājumus, uz kuriem atbildot varēja nopelnīt nelielas balvas- stikla kuloniņus. Kā uzskates līdzekļi tika izvietotas jau iepriekš izgatavotas figūriņas, kuras pēc tam bija iespēja iegādāties.

Šī mācību gada 2. semestris ir vēl tikai pusē, tāpēc skolēnus gaida vēl daudz jauku tikšanos un iespaidu.

Programmas „Latvijas skolas soma” koordinatore V. Laizāne

Iepazīšanās ar jaunumiem latviešu kino

Šī mācību gada 1. semestrī Rēzeknes 6. pamatskolas solēniem bija iespēja noskatīties trīs jaunās latviešu filmas:  „Janvāris” ( rež. Viesturs Kairišs),  „Circenīša Ziemassvētki” ( rež. Aigars Grauba) un „Māsas” ( rež. Linda Olte).

Sagaidot valsts svētkus, 8.-9. klašu skolēni  Latgales vēstniecības „Gors” kinozālē apmeklēja  jaunās Viestura Kairiša  vēsturiskās un autobiogrāfiskās  spēlfilmas „Janvāris” seansu”. Interesanti  bija paskatīties uz tā laika notikumiem no aculiecinieka skatu punkta.

Atsauksmēs par filmu skolēni raksta:

Pēc šīs filmas es vairāk uzzināju par barikāžu notikumiem un latviešu kinooperatoru likteņiem. (Maksims 8. kl. )

Filmu bija interesanti skatīties, bet gribējās, lai barikāžu notikumi būtu attēloti vēl vairāk. ( Anastasija 8. kl. )

Bija interesanti skatīties par 90. gadu jauniešu dzīvi, sadzīvi, interesēm, ikdienu.
( Elīna 8. kl. )

Decembra beigās  Ziemassvētku noskaņās  5. -9. klašu skolēniem bija iespēja  noskatīties jautro Ziemassvētku piedzīvojumu filmu

 „Circenīša Ziemassvētki”.

 Dažas atsauksmes:

Man parasti nepatīk komēdijas, bet šī filma bija patiešām izklaidējoša  un smieklīga. Tā ir laba ģimenes filma. Es gribētu noskatīties filmu vēlreiz. ( Jūlija 8. kl. )

Man ļoti patika filma. Bija  interesants sižets ar vairākām sižeta līnijām un saprotama leksika. ( Marks 7. kl. )

Man patika priecīgā Ziemassvētku gaidīšanas noskaņa, ko radīja šī filma  Gribētu noskatīties šo filmu kopā ar ģimeni. ( Loreta 7. kl. )

Pašās mācību gada beigās skolā 7.-9. klašu skolēniem bija iespēja noskatīties vēl vienu jauno latviešu filmu un tā bija režisores Lindas Oltes sociālā ģimenes drāma „Māsas”. Filma stāsta par bērnunamā uzaugušām māsām, par iespējām , cerībām un realitāti.

Ziemassvētku gaidīšanas laikā, kad visi cenšamies būt labestīgāki, iejūtīgāki pret līdzcilvēkiem, šī filma bērniem palīdzēja ieskatīties dzīves tumšajā  un sāpīgajā pusē un padomāt par to, kā mēs kaut vai ar savu attieksmi varētu palīdzēt citiem.

Par filmu bija daudz atsauksmju. Dažas no tām :

Filma bija ļoti emocionāla. Anastasijai bija smags liktenis, bet viņa tiks galā.Filma parāda, ka jābūt stipram, neskatoties uz to, ka mūsu dzīvē ir daudz negodīgu lietu. ( Jūlija 8. kl.)

Šī  filma ir piemērota pusaudžiem, jo tā ļoti aizkustina un māca, ka ir jānovētrē tas, kas mums ir. (Elīza 7. kl.)

Šī filma lika man saprast, ar kādām problēmām saskaras bērni, kuriem nav ģimenes.(Loreta 7. kl .)

Man patika filma, jo tajā tika attēlota reālā dzīve, kuru dzīvoja šīs māsas. Man bija ļoti žēl vecākās māsas un viņas mazās meitiņas. (Polīna 7. kl.)

Filma skar svarīgas tēmas- dzīve bērnunamā un tās ietekme uz bērnu psihi, attieksme pret vecākiem – labiem un ne tik labiem. ( Anastasija 8. kl. )

Filma ir skaisti nofilmēta, laba kvalitāte, laba skaņa. ( Veronika 8. kl. )

Man patika filma, jo tā ir mūsdienīga, un varoņi ir mūsu vecuma jaunieši. ( Damirs 8. kl.)

Paldies programmai „Latvijas skolas soma” par dāvāto iespēju iepazīties ar jaunākajām un jau pasaulē novērtētajām latviešu filmām.

  Programmas „Latvijas skolas soma” koordinatore   Rēzeknes 6. pamatskolā    V. Laizāne

Programma „Latvijas skolas soma”

Jau piekto gadu darbojas programma „Latvijas skolas soma” , kuras mērķis ir padarīt kultūru pieejamu ikvienam Latvijas skolēnam. Pēdējos trīs  gados tas diemžēl ir bijis iepējams gandrīz tikai digitālajā vidē, tāpēc vēl jo lielāks prieks, ka šogad atkal varam skolēniem piedāvāt klātienes pasākumus.

Pirmais no šī gada „Skolas somas” pasākumiem bija koncertlekcija  „Leģendas mūzikā”, kuru 17. oktobrī skolas aktu zālē noskatījās 5.- 7. klašu skolēni. Skolēnu  atsauksmes par šo koncertu  ir ļoti pozitīvas, jo tas bija gan izzinošs, gan izklaidējošs pasākums.

Paldies mūziķiem Mikum un Artai Abaroniņiem!

Sagaidot mūsu valsts svētku nedēļu, 8. un 9. klašu skolēniem  Latgales vēstniecības GORS kinozālē būs iespēja noskatīties  režisora Viestura Kairiša jauno, bet jau titulēto spēlfilmu „Janvāris”.

Bet paši mazākie, 1.-4. klašu skolēni, decembrī, īsi pirms ziemas brīvdienām, tiks aicināti uz krāšņu izrādi Rēzeknes teātrī „Joriks”.

Lai skaisti un paliekoši iespaidi par apmeklētajiem pasākumiem!

                                                     Programmas koordinatore  V. Laizāne