Latvijas skolas soma

Iniciatīva “Latvijas skolas soma” turpina darbu

Arī šajā mācību gadā kultūras norises tiek piedāvātas gan klātienes (skolā vai kultūras iestādē), gan digitālā (ieraksta vai tiešsaistes) formātā.

Kultūras norises papildina citas skolā izmantotās mācību metodes un sekmē mācību satura apguvi, sniedzot valsts apmaksātu iespēju regulāri iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes mūzikā, teātrī, dejā, cirkā, vizuālajā mākslā, kino, arhitektūrā, dizainā, materiālajā un nemateriālajā kultūras mantojumā, literatūrā un grāmatniecībā.

Vairākas klases šajā mācību gadā  jau ir izmantojušas piedāvāto iespēju un apmeklējušas dažādus pasākumus:

2. klašu skolēni kopā ar klašu audzinātājām un skolas bibliotekāri Jekaterinu Moisejevu mūsu skolā tikās ar bērnu grāmatu autori Luīzi Pastori.

3.a un 4. b klase jau paviesojās Latgales Kultūrvēstures muzejā un piedalījās muzejpedagoģiskajās programmās “Zemes dzīļu noslēpumi” un “ Senā skola”.

2. klases gatavojas iepazīties ar to,”Kā top maize?”

5. klašu  un 6.c klases skolēni apmeklēja Rēzeknes teātri “Joriks” un noskatījās izrādi “Cauruļzobis vienīgais”.

Daudzas klases (6.a, 6.b, 7.a, 7.b, 7.c, 8.a, 8.c, 9.a un 9.b ) apmeklēja kinoseansus Latgales koncertzālē “GORS” un noskatījās jaunākās latviešu filmas “Tizlenes” un “Bedre”.

Sagaidot Lāčplēša dienu, 3. un 4. klašu skolēniem tiks piedāvātas Sveču darbnīcas nodarbības, bet 5.-9. klašu skolēniem būs iespēja digitāli noskatīties Rūtas Dūdumas Ķirses un Jāņa Kirša sagatavoto koncertlekciju “11. novembris- Lāčplēša diena”.